2016 Results

0.5 mile swim

Klarsfeld, Jackson (104)- 07:47.34
Costa, Parker (102)- 07:57.90
Powers, Patrick (215)- 08:25.40
Hodges, Trent (103)- 09:03.47
Hepner, Ceily (204)- 10:14.62
Nicola, Laura (209)- 10:51.83
Ireson, Rosy (205)- 11:14.46
Fabry, Robby (200)- 26:00.00
Fausto, Laura (214)- 11:47.70
Rianda, Gordon (161)- 11:48.03
Reed, Shelli (210)- 11:52.72
Stevenson,Cecily (212)- 11:52.88
So, Brandon (163)- 11:59.09
Guardino, Mia (202)- 12:00.20
Guerin, Jullian (203)- 12:04.72
Loux, Grin (159)- 12:05.39
Wood, Al (213)- 12:06.26
Delano, Rhett (153)- 12:06.62
Loux, Erin (208)- 13:00.00
Klarsfeld, Jerry (207)- 14:17.81
Fande, Ashley (201)- 14:51.71
Jones, Keira (206)- 17:40.69


1 mile swim

Klarsfeld, Jackson (104)- 18:27.03
Dourus, Gianluca (152)- 18:32.46
Costa, Parker (102)- 18:32.81
Reed, Shelli (160)- 21:52.56
Hodges, Trent (103)- 22:06.62
So, Brandon (163)- 22:18.25
Rianda, Gordon (161)- 22:32.43
Corrigan, Jack (152)- 24:38.76
Hepner, Rian (157)- 26:42.34
Doughty, Paul (154)- 26:52.71
So, Chang (164)- 26:54.52
Ireson, Rosy (158)- 28:43.69
Hampton, Spencer (156)- 29:07.15
Loux, Grin (159)- 30:03.63
Chargin, Joey (151)- 30:57.70
Jobst, Silke (214)- 32:33.18
Bruers, Ashley (215)- 32:33.37
Alexander (150)- 34:49.95
Smiley, Emiline (162)- 34:50.13

2.5 mile swim

Klarsfeld, Jackson (104)- 1:01:38
Costa, Parker (102)- 1:04:11
Weaver, Todd (107)- 1:23:39
Bruemmer, Steve (105)- 1:27:28

SUP 6 mile

Demarco, Robert (401)- 1:23:27
McDaniel, Mike (403)- 1:42:06
Whitechurch, Randy (402)- 1:42:33

SUP 2 mile

Varav, Kal (609)- 26:36.45
Dimke, Jim (607)- 26:59.19
Ulrich, Melissa (608)- 28:31.90
Huang, Vincent (603)- 29:37.69
Holmoren, Dane (655)- 30:45.77
Huang, Cathy (604)- 31:43.88
Whitechurch, Randy (602)- 38:08.94
Butz, Geoff (610)- 35:29.69
Echeverry, Christian (601)- 43:26.00
Alinsansan, Judy (606)- 43:30.09
Patricio, Anne (605)- 1:12:39

Waterman Challenge

Hodges, Trent (1001)- 29:48 TOTAL, 13:47 (swim), 22:07 (SUP), 29:48 (prone)
Whitechurch, Randy (1002)- 33:27 TOTAL, 15:31(swim), 24:32 (SUP),33:27(prone)
Fabray, Robbie (1004)- 37:30 TOTAL, 17:59 (swim),26:39(SUP),37:30(prone)
McDaniel, Mike (1003)- 43:19 TOTAL, 25:13(swim),34:05(SUP),43:19(prone)

Ikaika Full

Deyerle, Ian (701)- 21:18.04
Menke, Nathan (704)- 23:44.18
Gayrys, Brie (703)- 24:21.32

Ikaika Full Relay
Ian’s Team- 17:32.55
Nathan’s Team- 17:38.06

Ikaika Mini

Michael, Rebecca (901)- 14:42.71
Ventimilia, Kellie (902)- 17:26.12
Modisette, Joel (903)- 18:18.23